TOMASZ LAZAR “CHILDREN OF SIBERIA” W SZCZECINIE

Filharmonia Szczecińska oraz Tomasz Lazar zapraszają na wernisaż wystawy zdjęć “Children of Siberia”. Na wystawie zobaczymy portrety 18 osób, które przetrwały zesłanie na Sybir podczas II Wojny Światowej. Wernisaż odbędzie się w środę, 24 czerwca 2015 roku w Szczecinie.

 

PROJEKT DRUK

„Children of Siberia” to materiał pokazujący portrety osób, które przetrwały tragedię zsyłki na Sybir. Projekt składa się z 18 czarno-białych portretów wykonanych podczas prowadzenia wywiadów z tymi osobami. Obrazuje on emocje jakie towarzyszyły im w trakcie wracania do wspomnień z czasów II Wojny Światowej. Do czasu upadku komunizmu nie mogli mówić na ten temat. W tym roku mija 75 lecie od czasu pierwszej zsyłki, która miała miejsce 10 lutego 1940 roku. Materiał ten był prezentowany przez CNN, Sunday Times Magazine czy Duży Format Gazety Wyborczej. Został nagrodzony na takich konkursach jak Picture of the Year InternaitonalChina International Press Photo Award oraz był finalistą Sony World Photography Award w kategorii Portret.

 

Tomasz Lazar urodzony w 1985 roku w Szczecinie. Fotograf niezależny, ukończył Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny na wydziale Informatyki. Zwycięzca wielu konkursów w Polsce i za granicą (World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, the International Photography Award, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Lumix Festival for Young Journalism). Jego prace były publikowane w takich gazetach i magazynach na świecie jak: New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine, New Yorker  i  Los Angeles Times. Miłośnik kawy oraz entuzjasta dobrej muzyki. Czerpie przyjemność ze spędzania czasu z innymi osobami i poświęca się w pełni fotografii. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Wernisaż odbędzie się w środę 24 czerwca 2015 roku o godzinie 19:00 na IV piętrze Filharmonii Szczecińskiej przy ul. Małopolskiej 48 w Szczecinie.