Philipp Keel „Plama”

Philipp Keel

Urodził się w Zurichu w roku 1968. Syn malarki Anny Keel i wydawcy Daniela Keel. Już we wczesnym dzieciństwie wykazywał zainteresowania sztukami plastycznymi a w okresie dojrzewania zajął się fotografią. Studiował na Berklee College of Music w Bostonie a potem w Monachium na Akademii Telewizji i Filmu. Szereg lat spędził w Kalifornii gdzie zdobył uznanie, jako artysta, filmowiec, pisarz i fotograf. W wieku 27 lat rozwinął technikę drukarską tzw. Imbue Prints. Oprócz fotografii Philipp Keel zajmuje się również malarstwem, rysunkiem, pisze scenariusze oraz prowadzi wydawnictwo Diogenes.

07.12.2013 – 22.02.2014

 

Galerie CAMERA WORK

Kantstraße 149

10623 Berlin

http://www.camerawork.de/

 

Człowiek współczesny staje przed zalewem cyfrowych obrazów. Szacuje się, że w Niemczech powstaje codziennie 200 milionów zdjęć. Generacja Facebooka ma ogromną potrzebę dokumentowania codzienności.

Szwajcarski fotograf. Philipp Keel szuka innej drogi – jego zdjęcia nie próbują zatrzymać chwili ani tym bardziej dokumentować. Poprzez przetworzenia, grę form odrealnienia artysta redukuje rzeczywistość do symbolicznej wypowiedzi sugerując w ten sposób rzeczywistość nieistniejącą. Najczęściej Keel pokazuje mniej niż jest dla oka widoczne zmuszając w ten sposób obserwatora do zgadywania, co przedstawia obraz.