Christian Tagliavini

Christian Tagliavini

Urodzony w 1971 roku, Dzieciństwo I młodość spędził we Włoszech i Szwajcarii. Studiował projektowanie graficzne i pracował, jako architekt i grafik zanim od roku 2000 zajął się przede wszystkim fotografią artystyczną. Jego prace nie mogę być widziane tylko jako obraz, są one odzwierciedleniem rozumienia sztuki jako pracy konstrukcyjnej. Prace autora, będące kompleksowymi dziełami sztuki, przedstawiane są przeważnie w seriach. Wystawiane były na wielu wystawach światowych. W roku 2012 Christian Tagliavini uhonorowany został prestiżową nagrodą Hasselblad Masters Award.

22.11.2013 – 22.02.2014

 

CWC Gallery

Auguststraße 11–13

10117 Berlin

http://www.camerawork.de/

 

CWC galery w Berlinie pokazując obie słynne serie zdjęć Christiana Tagliavini – „1503” oraz „Carte” składa hołd niespotykanej kreatywności artysty.

 

„1503”

Serią tą autor zaprasza na podróż w czasie do wieku XVI. Cykl portretów inspirowany malarstwem Agnolo di Cosimo zwanego Il Bronzino (ur. 1503r.) to mistrzostwo pracy w studio fotograficznym. Wszystkie detale ubioru oddają w szczegółach modę z czasów epoki.

Makijaż, pozy modeli oraz oświetlenie postaci oddają charakter renesansowych portretów Bronzino, który redukując mimikę twarzy i gestów pozbawiał portretowanych ekspresji.

 

„Carte”

Takich kart do gry jeszcze świat nie widział. Ukończona w 2012 roku seria „Carte”, w której autor bez ograniczeń czerpie z bogactwa symboli historii kultury. W swoich monumentalnych kartach umieszcza wybrane osoby w ręcznie wykonanych z papieru i tektury strojach, które poprzez strukturę powierzchni, grubość i efekt cienia powodują interakcje z portretowanymi osobami. Każda z kart posiada swój indywidualny charakter inspirowany różnymi stylami w sztuce jak: kubizmem, art. nouveau bądź też włoską sztuką ludową