Członkowie/Galerie


nr leg. ZPAF 412

Janusz Piszczatowski

Urodzony w 1949 w Gorzowie Wlkp. Fotografuje od końca lat 60-tych XX wieku. Członek ZPAF od roku 1973. Zasadniczym tematem jego prac fotograficznych jest szeroko rozumiany pejzaż, w tym miejski nie stroni również od portretów. Od roku 1990 zajmuje się również studyjną fotografią użytkową.
Więcej informacji oraz galeria Autora >>>>>


nr leg. ZPAF 576

Ewa Łyczywek-Pałka

Urodzona w Szczecinie, studia na Politechnice Szczecińskiej, w roku 1978 dyplom na Wydziale Architektury. Fotografią zajmuje się od lat 70-dziesiątych. W czasie studiów członek akademickiego klubu fotograficznego Fot-Elek. Od 1983r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2005r. prezes Szczecińskiego Okręgu ZPAF. Zainteresowania w zakresie fotografii: architektura, reportaż, zastosowanie technik komputerowych w fotografii kreacyjnej. Od wielu lat zajmuje się również malarstwem na jedwabiu – 6 wystaw indywidualnych w Niemczech i w Szczecinie. Jest autorką książki na temat różnych technik malowania na jedwabiu.
Więcej informacji oraz galeria Autora >>>>>


nr leg. ZPAF 649

Waldemar Marzęcki

W latach 1970-1974 oraz latach 90-tych współpracował z Szczecińskim Ośrodkiem Telewizji Polskiej. Od 1974 do 1979 roku studiował architekturę na Politechnice Szczecińskiej. Jest profesorem zwyczajnym zatrudnionym w Instytucie Architektury i Planowania Przestrzennego. W 1989 skończył trzyletni staż w Gdańsku i został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 2002-2005 pełnił funkcję prezesa Okręgu Szczecińskiego ZPAF. Od 209 roku prowadzi własną szkołę fotografii. W 2011 roku rozpoczął wykładanie fotografii na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Specjalnie
przygotowanymi zdjęciami komentował serię „Opowiadań Szczecińskich” autorstwa Krzysztofa Bizia.
Więcej informacji oraz galeria Autora >>>>>


nr leg. ZPAF 675

Jacek Pawłowski

Urodzony w 1947 r w Szczecinie. Członek ZPAF od 1992, w Stowarzyszeniu Dziennikarzy RP od 1982r. Wiele lat pływał jako ochmistrz w polskiej flocie. Posiada bogate archiwum związane z polską flotą handlową od 1970r. Podstawowe kierunki zainteresowań w fotografii to marynistyka i reportaż z szczególnym uwzględnieniem człowieka w jego środowisku.
Więcej informacji oraz galeria Autora >>>>>


nr leg. ZPAF 724

Danuta Piotrowska

Urodzona w 1947 w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej oraz Podyplomowego Studium Fotografii Naukowej i Technicznej Uniwersytetu Warszawskiego. Członek ZPAF od roku 1996r. Członek ZPFP od 2002 r. Nr leg. 1399 Ulubionym tematem prac fotograficznych są zapisy z licznych podróży, fotografia przyrodnicza oraz ludzie, a w szczególności dzieci.
Więcej informacji oraz galeria Autora >>>>>


nr leg. ZPAF 756

Witold Danilkiewicz

Urodzony w 1951 w Koszalinie. Absolwent historii na Wydziale
Humanistyczno-Filozoficznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1976). Po studiach pracuje jako historyk w Muzeum Okręgowym w Koszalinie. W latach 1980-2006 mieszkał w Hamburgu gdzie pracował naukowo w muzealnictwie i archiwistyce. Jest niezależnym dziennikarzem i artystą fotografikiem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników /Globtroter/. Od 1984 roku członek Deutscher
Verband für Fotografie (Niemieckiego Związku Fotograficznego)
zrzeszonego w FIAP.
Więcej informacji oraz galeria Autora >>>>>


nr leg. ZPAF 759

Anna Pisula-Mandziej

Urodzona w Bielsku-Białej, od 1981 roku mieszka w Holandii w Enschede. W Polsce ukończyła Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Śląskiej w Gliwicach z tytułem magistra inżyniera technologii polimerów. W 1988r. ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Enschede uzyskując dyplom w zakresie projektowania graficznego i fotografii. Jako niezależny fotografik pracuje nad różnymi tematami, do których należą: architektura, opera, balet i teatr, portrety oraz krajobrazy i pejzaże miast nocą.
Więcej informacji oraz galeria Autora >>>>>


nr leg. ZPAF 771

Marzena Wasikowska

Urodzona w Szczecinie, mieszka i pracuje w Canberze (Australia), gdzie ukończyła studia artystyczne w dziedzinie fotografii w Canberra School of Art. Po ukończeniu studiów pracowała jako wykładowca fotografii i historii sztuki na wyższych uczelniach w Australii. Od 1999 roku jest członkiem ZPAF.
Prace fotograficzne Marzeny Wasikowskiej prezentowane były w wielu krajach (Polska, Niemcy, Japonia, USA i in.)
Więcej informacji oraz galeria Autora >>>>>


nr leg. ZPAF 1035

Tomasz Lazar

Fotograf niezależny. Urodził się w 1985 roku w Szczecinie. Członek ZPAF. Absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, kierunek Informatyka. Uczestnik wielu warsztatów np. z Tomaszem Tomaszewskim,Edddie Adams Workshop w USA. Laureat konkursów fotograficznych w Polscei za granicą (m.in. Sony World Photography Award, International Photography Award, BZWBK Press Photo). Nominowany w kategorii “DeeperPerspective Photographer of the Year” w konkursie InternationalPhotography Award.
Więcej informacji oraz galeria Autora >>>>>


nr leg. ZPAF 1105

Sebastian Dziekoński

Architekt, fotograf. Absolwent PWSFTViT w Łodzi. Pracuje i tworzy w swoim rodzinnym mieście – Świnoujściu. Zajmuje się fotografią konceptualną, wideoartem a także tzw. „bioanalizą socjologicznego funkcjonowania obrazu fotograficznego w kontekście przestrzeni i czasu”. Laureat między innymi nagrody Fundacji „Fotografia Dla Przyszłości”. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz Festiwali Fotograficznych zarówno w kraju jak i za granicą. Swoje prace prezentował na łamach „Fotografii”, „Tytułu roboczego”, „Szafy”. Jego zdjęcia znalazły się na okładkach albumów kilku polskich zespołów rockowych.
Więcej informacji oraz galeria Autora >>>>>